Okna a dveře

Výměnu oken a dveří doporučujeme provádět před montáží kontaktního zateplení tak, aby nedocházelo k narušování ostění a nadpraží oken při dodatečné demontáži výplní otvorů.

Plastová okna

Firma Rebustav dodává plastová okna od výrobce oken Oknotherm, který vyrábí okna z kvalitních plastových profilů VEKA. Nabízí několik kvalitních plastových oken jako jsou například VEKA Softline 82, které jsou určené do moderních rodinných domů díky svým vynikajícím izolačním vlastnostem. Aktuální informace a novinky naleznete na stránkách výrobce v sortimentu plastová okna.


 

Největší množství oken, která montujeme do bytových domů tvoří plastová okna z osvědčeného německého profilu Veka, který patří k nejexkluzivnějším na českém i evropském trhu.

VEKA SOFTLINE 82 - dodáváme zejména do bytových jednotek

Profilový systém Softline82 spadá tvarovou konturou do linie SOFTLINE – tedy pohledově rovný rám a rovné křídlo. Jeho stavební hloubka ho řadí mezi moderní nad sedmdesátimilimetrové systémy. Rámová konstrukce má sedmikomorovou skladbu, křídlo je šestikomorové. Velice důležitá tloušťka obvodové stěny tělesa profilů (rám i křídlo) je ve třídě A dle ČSN EN 12 608 ve všech barevných provedeních. Kromě základního rámu (73 mm) systém disponuje i pohledově zvýšeným (83 mm) rámem. Kombinačně lze k oběma rámům použít standardní křídlo nebo křídlo zvýšené. Rámové ocelové výztuhy jsou vždy v podobě uzavřeného jeklu.

   

Systém je určen k zasklívání izolačních dvojskel a trojskel – respektive k výplním o konstrukční šířce cca 24 - 52 mm.

Tyto okna nabízíme také se speciálním termoizolačním profilem.

Systém Softline82 je připraven pro povrchovou úpravu opláštění hliníkovým krytem.

 


 VEKA EFFEKT - dodáváme zejména do společných prostorů

Profilový systém Effekt spadá tvarovou konturou do linie SOFTLINE – tedy pohledově rovný rám a rovné křídlo. Jeho stavební hloubka ho řadí mezi sedmdesátimilimetrové systémy. Rámová i křídlová konstrukce má 5 – ti komorovou skladbu. Velice důležitá tloušťka obvodové stěny tělesa profilů (rám i křídlo) je v profilu třídy A – dle ČSN EN 12 608 nad 2,8 mm. Barevné provedení profilu se omezuje pouze na bílou barvu RAL 9016 s černým těsněním. Systém disponuje jedním základním rámem (64 mm). Kombinačně k němu se používá standardní křídlo. Rámové i křídlové ocelové výztuhy jsou tvarově stejné v podobě tvaru písmene „J“. Výztuhy mají speciální tvarovou úpravu pro posílení statiky o síle 2 mm.

Odvodnění rámových profilů je prováděno odtokovými kanálky ve spodní pohledové části rámu opatřené krytkou (okapničkou) v barvě bílé. Jedná se o systém s dvojím dorazovým těsněním – jedno v křídle a jedno v rámu. Rámové i křídlové těsnění je vyráběno úspornou metodou – koextruze na plošky u drážky těsnění. Těsnící materiál je označen TPE, což znamená, že je tepelně svařitelný. Jedná se o pryž (etylen-propylen-dien-monomer /EPDM/), která vyniká především ve vysoké míře elasticity, dobré teplotní odolnosti, odolnosti proti stárnutí, ozónu, UV záření a vlhkosti.

Hloubka zapuštění okraje skla v profilu je při správném použití podložek 15 mm. Systém je určen k zasklívání izolačních dvojskel – respektive k výplním o konstrukční šířce 24 mm. Tyto výplně jsou standardně zasklívány pomocí hranaté kontury zasklívací lišty (EFEKTLINE) řezané v rozích na 45°.

     
   Společnost Rebustav dodává i hliníkové okna společnosti Oknotherm. Hliníkové profily jsou od německé společnost heroal. Vysoká stabilita a skvělé izolační vlastnosti uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.  Aktuální informace a novinky naleznete na stránkách výrobce v sortimentu hliníková okna. 

HEROAL 065 - dodáváme zejména do vnitřních zádveří či vstupů bez nároku na tepelnou prostupnost

Všechny profily série 065 jsou vyrobeny ze slitiny hliníku AlMgSi 0,5 F 22. Dělení tepelného mostu je vyřešeno (již z výroby) skleněným vláknem vyztuženým polyamidovými příčníky. Tímto je dosaženo optimální stability a efektivního přerušení mostu.

   
 

 • Stavební hloubka: 72/82mm
 • Prostup tepla: Uf = 2,6 W/(m2K)
 • Materiálová skupina: RMG 2,1
 • Zařazení systému: C
 • Možnost použití do výšky 100m
 • Bezpečnost při vloupání: EF 1+2, ET 1+2
 • Zvuková izolace do třídy 5 

 


HEROAL 110 ES - dodáváme zejména do hlavních vstupů s nároky na tepelnou prostupnost

 Profilová řada 110es je hliníkový profilový systém pro tepelně-izolované dveře. Filozofie Heroalu - "stálý vývoj stávající osvědčené palety produktů za přihlédnutí na přání zákazníků a potřeb trhu" - byla důsledně užita při vývoji série 110es. Jedná se o tří-komorový profilový systém, který vyniká díky bezpečnému spojení vysokou stabilitou a zajišťuje optimální tepelnou a zvukovou izolaci.

 

   

 • Stavební hloubka systému: 72 mm
 • Hmotnost křídla v kg max.: 130
 • Odolnost při zatížení větrem EN 12210/EN 13116: C5 / B5
 • Odolnost při náporu deště EN 12208/EN 12154: E 900
 • Propustnost vzduchu EN 12207/EN 12152: 4
 • Potřební ovládací síla EN 13115: 1
 • Mechanické namáhání EN 13115: 4
 • Trvalost funkce EN 12400: 1
 • Ochrana proti vloupání DIN V ENV 1627:1999 : npd
 • Třída ochrany proti hluku EN 20140-3: npd
 • Koeficient průchodnosti tepla EN ISO 10077-2: Uf = 0,9 - 1,6 W/(m2K)

Dřevěná okna - Eurookna

Dřevěná okna jsou nazývána i jako eurookna. Společnosti Oknotherm vyrábí dřevěná okna z kvalitních českých dřevin a to jak z listnatých tak jehličnatých stromů. Díky moderní výrobní technologii Vám tyto okna zaručují dlouholetou životnost a funkčnost. Aktuální informace a novinky naleznete na stránkách výrobce v sortimentu dřevěná okna.

Více informací o výrobci: www.oknotherm.cz

Související články

Zateplování budov Sanace podlah a lodžií Zasklívání lodžií Klempířské práce Zámečnické práce Sanace střech