Zámečnické práce

Naše společnost disponuje vlastní zámečnickou dílnou, jejíž odborní pracovníci jsou schopni vyrobit mnoho atypických konstrukcí dle požadavků objednatelů či projektantů.

Základním materiálem pro výrobu zámečnických konstrukcí je ocel a hliník, přičemž převážně jsou při revitalizacích bytových domů požadována nová zábradlí, stříšky nad vstupy, žebříky na střechu strojoven, dveře, apod..

Naše společnost vyrábí zábradlí z kvalitní oceli, která je opatřena vrstvou žárového zinku. Masivní horní madlo zajišťuje výborné statické vlastnosti celého rámu (dokládáme statickým posouzením). Zábradlí je tvořeno ocelovým rámem podloženým rektifikačními nožičkami, které jsou opřené o nášlapnou vrstvu podlahy. Výplň zábradlí je možné zvolit skleněnou, plnoplošnou z dřevoplastových desek nebo z tyčoviny. Při zvolení bezpečnostního skla jej osazujeme do hliníkových zasklívacích lišt a zábradlí dělíme nikoliv na tři, ale na čtyři pole, což nám zajišťuje ztužení v podélném směru a eliminuje praskání velkých tabulí skla v zábradlí.

Obr.: Schema námi vyráběného zábradlí šíře 5550 mm (typické zábradlí)


Výplň zábradlí z drátoskla je v rozporu s ČSN 743305:2008 Ochranná zábradlí !!!! Dle této normy mohou být použita pouze následující skla:

  • Bezpečnostní sklo vrstvené (např. s fólií PVB, fólií EVA, litá pryskyřice) dle ČSN EN 14449
  • Tepelně vrstvené bezpečnostní sklo (včetně skel prohřívaných) dle ČSN EN 12150-1, ČSN EN 13024-1, ČSN EN 14179-1, ČSN EN 14321-1
  • Izolační skla dle ČSN EN 1279-1, ČSN EN 1279-2, ČSN NE 1279-3, ČSN EN 1279-5

Doporučujeme realizovat zábradlí z žárově pozinkované konstrukce s výplní z vrstveného bezpečnostního skla typu Connex. Někdy požadovaný nátěr ocelové konstrukce, jejíž ochrannou vrstvu již tvoří vrstva žárového zinku, považujeme za zbytečně nákladnou činnost, která zdvojuje ochranu ocelové konstrukce zábradlí.


Na požádání osazujeme na zábradlí konzole pro montáž satelitů a antén. Zábradlí může být i speciálně připraveno pro dodatečnou montáž těchto konzol. Zamezujeme tím dodatečnému narušování zateplovacího systému při montáži různých držáků satelitních parabol.

     


Naše zámečnická dílna je dále připravena na míru vyrobit různé typy ocelových mříží:

      

Související články

Zateplování budov Sanace podlah a lodžií Okna a dveře Zasklívání lodžií Klempířské práce Sanace střech