Klempířské práce

Klempířská oplechování provádíme z následujících materiálů:

  • hliníkový plech
  • lakovaný pozinkovaný plech
  • titanzinkový plech.

Polyesterovým lakem potažený pozinkovaný (tzv. "poplastovaný") plech používáme převážně na oplechování parapetů oken a na falcovanou velkoplošnou krytinu. Taktéž je možné tento bezúdržbový materiál použít na okapové systémy.

Poplastovaný materiál Viplanyl využíváme při pracích na střechách, kde jsou z něj vyráběny systémové lišty, ke kterým se natavuje hydroizolační vrstva ze střešních fólií.

Hliníkový plech tl. 1,0 mm používáme na ohýbané parapetní plechy, přičemž plech je na koncích opatřen plastovými koncovkami pro snazší začištění a odvod dešťových vod.

Titanzinek je vhodným materiálem všude tam, kde nedojde ke styku tohoto plechu s alkalickými omítkovinami či betonem (parapety, lišty, apod.). Vhodný je pro konstrukce nepřicházející s těmito podklady do styku (okapní svody, žlaby, apod.).

 

Obr.: Koroze titanzinkového oplechování parapetu po 2 letech

Více o problematice TiZn materiálu na http://www.konstrukce.cz/clanek/priciny-koroze-titanzinkovych-prvku-stavebnich-objektu/ 


Možnosti napojení oplechování parapetu jsou následující:

Nejčastěji realizujeme a doporučujeme realizovat napojení klempířské do tvaru U, kdy oplechování je montováno před natažením finální omítkové vrstvy.

 

Související články

Zateplování budov Sanace podlah a lodžií Okna a dveře Zasklívání lodžií Zámečnické práce Sanace střech